Funiversity

Wróć do strony głównej

Funiversity współpracuje ze Światową Organizacją Wychowania Przedszkolnego przy organizacji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Nie każdy wie, że co roku 20 września obchodzimy… Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ustanowiono go kilka lat temu z inicjatywy Polskiego Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego (Organisation Mondiale pour l’Education Préscolaire – OMEP), która to organizacja co roku inicjuje z tej okazji różne wydarzenia, będące pretekstem do mówienia o wadze dobrej edukacji na wczesnym etapie rozwoju dzieci.

W tym roku OMEP zaprosił dyrektorów i nauczycieli przedszkoli na konferencję o metodyce nauczania, a dla maluchów przygotował kilka ciekawych imprez edukacyjnych. Jednym z partnerów Dnia Przedszkolaka jest firma Funiversity, która na co dzień zajmuje się kreatywną, niesztampową edukacją poprzez zabawę. „Pracujemy z dziećmi codziennie i widzimy, jak ważne są ich najwcześniejsze doświadczenia z edukacją” – komentuje Jarek Wasilewski, pomysłodawca i prezes Funiversity – „Maluchy, które miały szczęście spotkać dobrych nauczycieli w przedszkolu, lubią się uczyć, lubią poznawać nowe rzeczy, z chęcią a nawet z entuzjazmem poszerzają swoją wiedzę. Bo najważniejsze to pokazać takiemu małemu człowiekowi, że to co go otacza jest fascynujące, że świat jest ciekawy a nauka to świetna zabawa. Dlatego z przyjemnością włączyliśmy się w organizację Dnia Przedszkolaka z OMEP, które dokładnie tak samo podchodzi do edukacji przedszkolnej”.

Obchody Dnia Przedszkolaka potrwają w tym roku dwa dni. Najpierw 21 września 2015 odbędzie się konferencja „Edukacja przedszkolna w drodze do zrównoważonego rozwoju” dla nauczycieli i dyrektorów przedszkoli. Konferencja ma patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Warszawy. Specjalnym gościem będzie Nektarios Stellakis - Wiceprezydent OMEP ds. Europy. Tego samego dnia OMEP przygotował też trzy wydarzenia dla dzieci z warszawskich przedszkoli: festyn integracyjno-sportowy „Razem szczęśliwsi” (plac przy ul. Krochmalnej), zabawę „Podróż po Europie” (Ogród Jordanowski, ul. Ludwiki 2/4) oraz „Festyn Młodych Odkrywców” (Przedszkole nr 253, ul. Antka Rozpylacza 2). Natomiast nazajutrz, 22 września 2015 r., w hali sportowej OSiR przy ul. Nowowiejskiej 3 odbędą się duże warsztaty edukacyjne pod hasłem „Edukacja przedszkolna w drodze dla zrównoważonego rozwoju. Przedszkolak – Odkrywca”. Imprezie towarzyszyć będzie dziecięca wystawa plastyczna „Światło i mrok”. Z wszystkich przygotowanych atrakcji skorzysta ponad 700 przedszkolaków.

Funiversity na co dzień zajmuje się organizowaniem cyklicznych warsztatów w placówkach edukacyjnych opartych o przeprowadzane wspólnie z dziećmi eksperymenty. Produkuje także zestawy klasowe wraz ze scenariuszami lekcji umożliwiające nauczycielom samodzielne przeprowadzenie ciekawych, angażujących uczniów zajęć z nauk ścisłych. Funiversity organizuje także pokazy naukowe na imprezach masowych, także bardzo dużych. Produkuje także zabawki-eksperymenty. W ramach Dnia Przedszkolaka Funiversity na warsztaty edukacyjne 22 września przygotowało osobną „Strefę Eksperymentów”. Razem z uczniami XIV LO im. St. Staszica animatorzy Funiversity będą pokazywali jak można ciekawie i angażująco opowiadać i pokazywać nawet małym dzieciom tajniki nauk ścisłych – chemii i fizyki. Tematem przewodnim będzie światło i barwy. Funiversity obiecuje m.in. że dokładnej analizie zostaną poddane wszystkie kolory tęczy!

Funiversity to założona w 2011 roku firma, zajmująca się organizowaniem dzieciom mądrej, zapewniającej wszechstronny rozwój zabawy. Podczas zajęć poruszane są tematy np. z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Zabawy prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do wieku dzieci. W ofercie Funiversity znajdują się warsztaty prowadzone w placówkach oświaty i kultury, pokazy na imprezach firmowych i masowych, zabawy urodzinowe, zestawy dla animatorów, a także specjalne zestawy dla nauczycieli pozwalające samodzielnie przeprowadzić w klasie ciekawą lekcję opartą o eksperymenty. Funiversity organizuje również warsztaty dla nauczycieli, na których propaguje nowoczesne, angażujące techniki nauczania. Produkuje także zabawki edukacyjne - dostępne w sklepach dla dzieci oraz w internecie: http://sklep.funiversity.pl/. Funiversity to ponad 30 osobowy zespół doświadczonych, poważnie traktujących dzieci pasjonatów. Firma przygotowała kilkaset scenariuszy, przeprowadziła ponad 5 tys. warsztatów naukowych oraz brała udział w dużych wydarzeniach w całej Polsce.