Funiversity

Wróć do strony głównej

Więcej mądrych zabawek na Święta!

Co roku przed świętami dorośli stają przed takim samym problemem – jaki wybrać prezent dla swoich czy znajomych dzieci, żeby był niebanalny, rozwijający a jednocześnie naprawdę ucieszył dziecko i przyniósł mu dużo radości i zabawy. Niełatwo to wszystko połączyć, a przecież jest jeszcze jeden element – dobrze, gdyby taki prezent nie rujnował także kieszeni…

Funiversity – firma zajmująca się kreatywną, angażującą edukacją poprzez zabawę – postanowiła wykorzystać swoje kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i specjalnie na Święta przygotowała kilka zupełnie nowych, oryginalnych zabawek. A właściwie mini-eksperymentów, bo przygotowane przez Funiversity prezenty nie są tylko zabawkami. To coś w rodzaju małego zestawu edukacyjnego pozwalającego wykonać ciekawe chemiczne czy fizyczne ćwiczenie. Przygotowanego tak, aby zaciekawić młodego człowieka, skłonić go do zastanowienia i zadawania pytań. Zestawy przeznaczone są do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami, dziadkami czy starszym rodzeństwem i stwarzają doskonały pretekst do rozmowy, zadawania sobie nawzajem ciekawych pytań i rozbudzania ciekawości świata. Dzieci dobrze się bawią, a dorośli mogą pożytecznie spędzić trochę czasu z latoroślą mając pewność, że nie jest to czas jałowy i zmarnowany.

- Idea, jaka nam przyświeca w Funiversity jest dość prosta – wyjaśnia Jarek Wasilewski, pomysłodawca i prezes firmy – Wierzymy, że dzieci bardzo ale to bardzo lubią się uczyć i poznawać świat. Że są bardzo ciekawe wszystkiego, co je otacza. Trzeba tylko potrafić im to w interesujący sposób pokazać. Czasami łącząc edukację z zabawą, czasami z rozwiązywaniem zagadek czy eksperymentowaniem.

Każdy z mini-eksperymentów Funiversity to kompletny zestaw, który zawiera nie tylko wszystkie potrzebne odczynniki i narzędzia czy przybory, ale także szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji, szersze informacje na temat poruszanego zagadnienia, a także sugestie dodatkowych pytań czy zabaw jakie mogą zainteresować dziecko i być rozwinięciem zabawy.

Każdy z zestawów kosztuje 15,95 zł. Przez cały grudzień Funiversity we własnym sklepie internetowym http://sklep.funiversity.pl oferuje je w przedświątecznej promocji „Kup 3 zapłać za 2”.

Do tej pory Funiversity miało w ofercie 3 „zabawki-eksperymenty”: FUN BOW, FUN GOO i FUN SNOW. Specjalnie przed Świętami w tym roku oferta poszerzyła się o kolejne 4 zestawy: FUN AIR, FUN BLOB, FUN GATOR i FUN GOO w specjalnej wersji świątecznej.

Nowe mini-eksperymenty:

FUN AIR - Czy można nadmuchać balon jednym dmuchnięciem?! Każdy może sam sprawdzić czy stoi za tym magia, czy raczej też prawa fizyki…

FUN BLOB – Hodujemy… polimerowego robaka! Ale to dopiero początek zabawy (i nauki – przy okazji). Dzięki temu eksperymentowi poznajemy m.in. proste sztuczki mistrzów kulinarnych!

FUN GATOR – Mało kto ma własnego aligatora… A my codziennie obserwujemy jak rośnie i jednocześnie dowiadujemy się jak działają superabsorbenty!

FUN GOO Świąteczny – Zabawa z polimerem, znana z wcześniejszego zestawu Funiversity i bardzo lubiana przez dzieci – tyle, że tym razem w specjalnej, świątecznej wersji wzbogaconej odrobiną „gwiezdnego pyłu”…

Wcześniejsze mini-eksperymenty:

FUN BOW – Jakie kolory ma tęcza? Sprawdzamy, tworząc tęczę w… probówce! Kilkudniowa zabawa i obserwacja sprawia, że teoria kolorów nie ma już dla dziecka żadnych tajemnic.

FUN GOO – Szalona zabawa z polimerami! Na naszych oczach z dwóch płynnych substancji powstaje coś zupełnie innego, kolorowy rozciągliwy „glut” o zaskakujących właściwościach..

FUN SNOW – Tworzymy… sztuczny śnieg! W wyniku zmieszania wody z niewielką ilością „magicznego” proszku powstaje mnóstwo śniegu! I to bez względu na porę roku za oknem. Nasz śnieg nie topnieje i znakomicie nadaje się do różnych zabaw!

Mini-eksperymenty Funiversity można znaleźć w dobrych sklepach zabawkarskich oraz w internetowym sklepie pod adresem http://sklep.funiversity.pl

* * *

Funiversity to założona w 2011 roku firma, zajmująca się organizowaniem dzieciom mądrej, zapewniającej wszechstronny rozwój zabawy. Podczas zajęć poruszane są tematy np. z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Zabawy prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do wieku dzieci. W ofercie Funiversity znajdują się warsztaty prowadzone w placówkach oświaty i kultury, pokazy na imprezach firmowych i masowych, zabawy urodzinowe, zestawy dla animatorów, a także specjalne zestawy dla nauczycieli pozwalające samodzielnie przeprowadzić w klasie ciekawą lekcję opartą o eksperymenty. Funiversity organizuje również warsztaty dla nauczycieli, na których propaguje nowoczesne, angażujące techniki nauczania. Produkuje także zabawki edukacyjne - dostępne w sklepach dla dzieci oraz w internecie: http://sklep.funiversity.pl/. Funiversity to ponad 30 osobowy zespół doświadczonych, poważnie traktujących dzieci pasjonatów. Firma przygotowała kilkaset scenariuszy, przeprowadziła ponad 5 tys. warsztatów naukowych oraz brała udział w dużych wydarzeniach w całej Polsce.