Tommy Cafe

Wróć do strony głównej

Grzegorz Tomica

Współzałożyciel firmy Tommy Cafe. Od dziecka marzył o stworzeniu własnej marki, przez kilka lat szukał pomysłu na biznes. Po podróży z bratem do Dżakarty - stolicy Indonezji - rozpoczął w 2011 wraz z nim „kawową przygodę” uruchamiając ekskluzywną palarnię kawy. Perspektywa rozwoju firmy i zadowolenie klientów dostarczają mu satysfakcji oraz motywują do nowych wyzwań.

Grzegorz_Tomica_1.jpg

Studiował na kierunku „Przedsiębiorstwo i Innowacje” na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe „Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami„ i uzyskał licencję pośrednika. Przez 8 lat zajmował się sprzedażą nieruchomości, ale porzucił to zajęcie, żeby w pełni poświęcić się rozwijaniu palarni kawy.

Poza pasją związaną z kawą jest miłośnikiem sportów dostarczających sporej dawki adrenaliny: karate kyokushin, jazdy na rowerze i nartach.

Pomysł na firmę pojawił się w Dżakarcie - stolicy Indonezji. Tam bracia Grzegorz i Sebastian Tomica spotkali się z niepowtarzalnym smakiem i aromatem słynnej kawy Kopi Luwak. Tak zrodziła się miłość do kawy, a z marzeń snutych przy filiżance aromatycznego naparu w indonezyjskiej dżungli wyrosła prężnie rozwijająca się palarnia kawy oraz sklep internetowy: https://www.tommycafe.pl Potem naturalnym krokiem było rozszerzenie działalności o import herbat oraz licznych akcesoriów. Dziś Tommy Cafe nie tylko dostarcza zamówienia prosto do domów miłośników kawy i herbaty, ale zaopatruje też liczne sklepy internetowe i stacjonarne, biura czy branżę HORECA.