Gmina Brenna

Wróć do strony głównej

Wiosenny weekend w rytmie slow w Gminie Brenna. Zatrzymaj się i zobacz jak przyroda budzi się do życia

Trwa wiosna! Piękny czas pełen zieleni i spokoju w Gminie Brenna. Zapraszamy do zaplanowania wiosennego weekendu lub urlopu, który pozwoli na regenerację sił po zimie. Aktualnie jest najlepsza pora na poznanie siły natury obecnej w naszym regionie!

Szlaki górskie uwolniły się już spod śnieżnej pokrywy i zachęcają do wędrówek w promieniach wiosennego słońca. Spacery lub wycieczki rowerowe wzdłuż rzeki Brennicy  to świetny sposób na aktywne spędzenie coraz dłuższych dni. Na terenie Gminy Brenna znajdują się ścieżki uwzględniające najpiękniejsze tereny, obfitujące w unikatową roślinność. W ekosystemie Góry Bucze, przez którą wiedzie ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna można znaleźć stanowiska cieszynianki - rośliny charakterystycznej dla terenu śląska cieszyńskiego, unikalnej w skali kraju.

Przed wyruszeniem w teren zachęcamy do odwiedzenia Beskidzkiego Domu Zielin Przytulia. Miejsce to w wyjątkowy sposób opowiada o tradycjach panujących dawniej w Gminie Brenna, ze szczególnym uwzględnieniem roli roślin zielnych i natury. Interaktywna wystawa to konkretna dawka wiedzy merytorycznej przekazana w ciekawej formie. 5 kwietnia w Przytulii odbędzie się wykład “Wiosenne kuracje ziołowe”, w którym dyplomowana fitoterapeutka opowie o dobrych praktykach korzystania z ziół i podpowie jak zadbać o siebie na wiosnę.

Zioła to nasza wizytówka! Znajdziecie je także w lokalach gastronomicznych, które współtworzą cykl “Brenna ziołami pachnąca”. W ramach tej inicjatywy wybrane lokale przygotowały dania specjalnie z użyciem ziół. Oferta jest bogata i w miarę zainteresowania powiększa się. W menu znajdują się tradycyjne dania, a także całkiem zaskakujące połączenia słodkich przekąsek z ziołami. Zapraszamy do degustowania lokalnych przysmaków!

Gwarantujemy, że możliwości spędzenia czasu w Gminie Brenna jest naprawdę wiele. Należy jedynie dokonać trafnego wyboru dostosowanego do własnych upodobań. Pełną ofertę i pomoc w zaplanowaniu aktywności podczas pobytu w naszej miejscowości można uzyskać w punkcie Informacji Turystycznej Gminy Brenna oraz  pod numerem telefonu 33 858 69 71.  • Katarzyna Macura
  • Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna
  • opkis@brenna.org.pl
  • 606 251 534
  • Gmina Brenna