Gmina Brenna

Wróć do strony głównej

„Sójki” na sesji

Samorząd Gminy Brenna uhonorował Dziewczęcą Grupę Śpiewaczą „Sójki” z Zespołu Regionalnego „Mała Brenna” za sukces odniesiony podczas finału Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”.

To była już 26. edycja tego prestiżowego przeglądu. „Sójki” kierowane przez Annę Musioł wyśpiewały Nagrodę Grand Prix Marszałka Województwa śląskiego oraz otrzymały statuetkę „Szczyglika”. Utalentowane dziewczyny z Gminy Brenna odebrały te laury pod koniec września, podczas Dni Hadynowskich w Koszęcinie. Wystąpiły także z krótkim recitalem przed koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. 

- „Dziękujemy Wam za ogromny wkład w rozwój i rozpowszechnianie szeroko rozumianej kultury oraz tradycji naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Ogromnie cieszymy się z Waszych osiągnięć i podziwiamy to, co robicie dla naszej Gminy. Jesteśmy dumni z wyśpiewanej przez Was nagrody Grand Prix i „Szczyglika” podczas „Śląskiego Śpiewania 2019”. Wyrażamy podziw dla sukcesów, które odnosicie, zostawiając trwały ślad nie tylko swojej, ale także naszej obecności w miejscach, w których występujecie pięknie, akcentując swoje pochodzenie i dzieląc się w niekonwencjonalny sposób bogatą tradycją i kulturą naszego regionu” - czytamy w liście gratulacyjnym, który wójt Jerzy Pilch przekazał Dziewczęcej Grupie Śpiewaczej „Sójki” podczas październikowej sesji Rady Gminy Brenna. 

  • Katarzyna Macura
  • Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna
  • opkis@brenna.org.pl
  • 606 251 534
  • Gmina Brenna