Wiślański Skipass

Wróć do strony głównej

To nie koniec białego szaleństwa na stokach! Sezon narciarski i snowboardowy trwa

Słoneczna aura w Wiśle i Ustroniu sprawiła, że na nizinnych terenach nie widać już zimy. Informujemy, że na stokach trwa ona nadal. Trasy Wiślańskiego Skipassu, dzięki ujemnej temperaturze w nocy, mogą zostać odpowiednio przygotowane do całodziennej jazdy.

To jak nawierzchnia zachowa się w ciągu dnia, zależy od intensywności promieni słonecznych, temperatury oraz frekwencji na stoku - warunki jednak cały czas są dobre.

To piękna pora i okazja do złapania pierwszej opalenizny w tym roku.

 

Zróżnicowanie tras Wiślańskiego Skipassu to ogromna zaleta. Dzięki jednej karcie można korzystać z 12 ośrodków na terenie Wisły i Ustronia nie ograniczając się do jednego wybranego kompleksu. Korzystając z pakietu kilku dni, dostajemy karnet bezkonkurencyjny cenowo. Skipass wielodniowy nie musi być wykorzystany podczas kolejnych dni od pierwszego odbicia - można dowolnie dysponować czasem na stoku w ciągu całego sezonu.  Co jeśli nie zdołamy wykorzystać wszystkich wykupionych dni na karnecie? Tutaj przypominamy o naszej współpracy z Energyladią, dzięki której niewykorzystany w sezonie zimowym 2018/2019 skipass można wymienić na jeden dzień wspaniałej zabawy w Parku Rozrywki “Energylandia” w Zatorze. To naprawdę dobra transakcja!

 

W obrębie każdego z ośrodków znajdują się trasy i strefy dostosowane do różnych grup wiekowych. Zaawansowanych narciarzy z pewnością zadowoli świetna trasa na Stożku w Wiśle, gdzie można spróbować swoich sił w slalomie gigancie. Całkowicie początkujących adeptów sportów zimowych niezależnie od wieku zapraszamy na Sarajewo, które dzięki niewielkiemu nachyleniu trasy świetnie nadaje się do nauki. Po pierwszych szusach czas  doskonalenie umiejętności - tutaj optymalnym wyborem, będzie trasa na stoku Beskid.

Duże kompleksy takie jak Nowa Osada, Klepki czy Cieńków oferują kilka długich i oświetlonych tras, o zmiennym stopniu nachylenia. Do dyspozycji odwiedzających pozostają wyciągi orczykowe, koleje krzesełkowe oraz kanapowe - zapraszamy średniozaawansowanych i zaawansowanych miłośników sportów zimowych. Jeśli interesuje Was trasa szeroka to idealnym wyborem będa Siglany, tutaj do górnej stacji dostać można się przy pomocy wyciągu talerzykowego. Ośrodki zlokalizowane na terenie Ustronia to Poniwiec- Mała Czantoria oraz Mała i Duża Palenica - na ich terenie dobrze odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani adepci sportów zimowych.

 

Nie zapominajmy o sankach, do których z pewnością każdy ma pewien sentyment. Dla dzieci polecamy mini górkę przy ośrodku Partecznik, natomiast dorosłych zapraszamy na niezłą nocną jazdę, czyli sankowanie na Skolnity Wisła.

 

Bieżące atrakcje warto sprawdzać bezpośrednio na stronach facebookowych poszczególnych ośrodków Wiślańskiego Skipassu. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Sytuację na trasach można cały czas śledzić na kamerach online, które przekazują obraz na żywo wprost ze stoków. To naprawdę dobre i pewne źródło dotyczące frekwencji na stoku i warunków pogodowych.

 

Lista stoków zrzeszonych w Wiślańskim Skipassie:

Wisła: Beskid - ul.Wypoczynkowa, Cieńków - ul. Malinka 8, Klepki - ul. Malinka, Nowa Osada - ul.Partyzantów 24, Partecznik - Partecznik 8, Stożek - ul. Wisła Łabajów,

Siglany - ul. Siglany, Sarajewo - ul. Malinka 8, Skolnity - ul.Kolejowa.

Ustroń: Palenica mała i duża - Ustroń Jaszowiec, Poniwiec - ul. Akacjowa 107.

 

Zapraszamy na zimowe szusowanie. Korzystajmy z zimy póki trwa!